Підписуйтесь до нас!

ТОП

Скільки коштує похід до магазину в Україні та в Європі

Опубліковано

на

Українці впевнено продовжують ставати європейцями хоча б по заробітній платі. Ще півроку тому йдучи в магазин ми витрачали на купівлю списку з 20 товарів близько 10% від своєї заробітної плати, а вже по результатам першого кварталу цього року трохи менше 9%.

Дане дійство має місце завдяки зі значним підвищенням середніх заробітних плат в країні, так як ціни багатьох товарів які є необхідними для життя вже зрівнялись або навіть перегнали ціни європейські. Після опитування людей було створено моніторинг цін з 19 найпопулярніших товарів в різних країнах, а саме: хліб пшеничний, мука пшенична, рис, макарони, молоко, масло вершкове, свинина, курча (невелика тушка), яйця (10 шт.), сояшникова олія 1л., цукор, картопля, капуста, морква, цибуля, буряк, яблука, сіль (всі товари брались з розрахунку на 1 кг). І після підрахунку цих цін було виявлено, що звичайний похід до магазину становить близько 710 гривень. До речі, ця вартість являється найменшою серед других країн.

Країни з якими ми будемо зрівнювати Україну це: Білорусь, Росія, Венгрія, Франція, Польща та Іспанія.

А зараз давайте подивимось скільки цей «список» буде коштувати в магазинах в інших країн. Всіх наступних громадян різних країн ми будемо зрівнювати з українцем. Також покажемо дані витрати в процентах від заробітної плати в кожній з країн. Почнемо:

  • Білорусь 789 грн = 7,2%.
  • Польща 823 грн = 2,3%.
  • Росія 933 грн = 5,6%.
  • Венгрія 1030 грн = 3,2%.
  • Іспанія 1120 грн = 1,7%.
  • Франція 1628 грн = 1,9%.

Здавалося б по числах ми ніби залишаємось в виграші, але якщо подивитись на дані в відсотках, то значно програємо навіть Білорусі, а про Іспанію та Францію краще навіть не згадувати, витрачають вони в середньому в 2 рази більше від українця, але заробляють вони в 10 разів більше.

Як зазначають аналітики, таке зростання цін в Україні викликане надміру високим податком на додану вартість. Звичайний європеєць купує продукти з ПДВ в 7%, коли українці купують ті самі товари з ПДВ в 20% і саме це буде впливати на підвищення цін на продукти кожного року. А заробітна плата в Україні менша ніж в Європі через те, що продуктивність праці дуже низька, а це в своє чергу викликано тим, що обладнання на якому приходиться працювати українцям вже давно як застаріло. Тому чекати на значне підняття заробітних плат не слід, так як для цього необхідні інвестиції, але щоб вони з’явилися повинні бути умови для прозорого бізнесу. А причиною підвищення зарплатні являється недостача в робочих кадрах. Ні для кого не секрет, що за кордон на роботу зараз виїжджає значна частина українців, а через те роботодавець змушений підвищувати розцінки.

А ось, що думає по цьому приводу Андрій Забловський: «Українці не стали витрачати менше через те, що почали більше заробляти. Якщо б населенню дозволяли кошти то вони тратили б навіть більше, але ні. Люди просто почали купувати більш дешевші товари, менше ходити до кафе. Незважаючи на те, що курс гривні ніби залишається стабільним, а заробітна плата продовжує зростати, українці не почали жити краще це – міф. Ситуація може змінитись, але лише в тому випадку, якщо дохід буде реально перевищувати показники справжньої інфляції», – відмітив керівник секретаріату підприємців при Кабінеті міністрів.

Продовжити читання
Коментувати
27.04.2022
18.02.2022
19.08.2019
26.07.2019
13.07.2019
26.05.2019
25.05.2019
24.05.2019